Sponsorlu Bağlantılar

Kara Liste Affı 2016 Varmı Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak

5 yıl önce
2.300 kez görüntülendi

Kara Liste Affı 2016 Varmı Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak

Kara Liste Affı 2016 Varmı Kredi ve Kredi Kartı Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak

Türkiye’de bulunan vatandaşların finansal kurumlar olan bankalarla münasebetinden dolayı ortaya çıkan çalışma sonuçlarının hangi yönde olduğunu belirten kredi notlarının belirlediği kredi sicilinin temizlenme olayı ne zaman yürürlüğe girecek herkes tarafından merak edilmektedir. Müşteriler bankaların tüm işlemlerinden tümüyle ve engelsiz şekilde faydalanmak için bu sicilin temiz olmasını beklemektedir. Gerek normal kişiler olsun gerekse iş yeri sahibi esnaf olan vatandaşlar ekonominin kötü gitmesi sonucu bu durumdan etkilenip kara listeye düşmekteler ve daha sonrasında büyük sıkıntılar çekmekteler. Bunun yüzünden bankayla olan çalışmaları sekteye uğradığı için çalışmalarını düzgün devam ettiremiyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunun sebebi ise kişilerin ödemelerini düzenli ve düzgün olarak bankaya yapmamalarından dolayı bankanın vermiş olduğu otomatik bir ceza sistemidir. Bu ceza sisteminde banka müşterinin kredi notunu düşürür, kara listeye sokar ve kırmızı kalem ile üstünü çizer. Bunun sonucunda kredi sicili bozulan kişi hiç bir bankadan kredi kartı alamaz ve kredi çekemez. 5 yıl boyunca düzenli olarak ödemelerini düzgün yaparsa sicil tekrar eski haline döner. Ev, araba almak isteyen. İş kurmak isteyen kişiler krediye ihtiyaç duyar eğer bu durumdan muzdaripse kredi kullanamazlar.

Peki zaman kalkacak bu kredi sicil affı diye soruyorsanız devlet aslında bu düzenlemeyi yapıyor mecliste milletvekilleri bunu tasarı olarak sunuyor araştırmalar yapan meclis üyeleri ortak bir karara varıp düzenleme çıkarıyor. Merkez Bankası kişilerin sicilini temizlemek için gerekli düzenlemeyi bekliyor. İlerleyen günlerde müjdeli haberlerle tekrar sizinle olacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kara Listeye Giren Kişiye Kredi başlıklı makalemizde Acil para kazanma yolları, Anın da kredi ve Kara listedeki kişinin kredi çıkarabilme koşulları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Başvuru Yap


Yukarı Çık