İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Hayallerinizi, isteklerinizi hayata geçirmek için belli bir desteğe ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Peki, bu destek için bankaya kredi başvurusu yapmayı mı düşünüyorsunuz? Nakit para ihtiyacınızı çözüme kavuşturmak için kredi başvurusu yapmadan önce kredi çekmek için gerekli olan şartları bilmeniz işlemleriniz sırasında size kolaylık sağlar. “Kredi başvurum onaylanacak mı acaba?” diye strese girmeden, işinize yarayacak koşullara birkaç bilgiye göz atmaya ne dersiniz?​​​

En Temel Şartlar

Başvurmak istediğiniz kredi türü ne olursa olsun, hepsi için geçerli olan kredi çekme şartları bulunuyor. Kredi başvurusunda bulunabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve belgelenebilir bir gelire sahip olmanız yeterli​.​​

Ufak Bir Gelir Hesabı Yapın

​İlk duyduğunuzda, biraz can sıkıcı gelebilir ama kredi çekmek istediğiniz kredi tutarı ile geliriniz arasında bir denge olmalıdır. Şöyle ki, yaşamınızı sürdürmek için aylık yaptığınız belli bir harcama tutarı vardır. Gelirinizden bu harcamalar düşüldüğünde geriye kalan tutara göre aylık kredi taksit ödemelerinizi belirlemelisiniz. Böylelikle siz de yanlış kararlar verip ödeyemeyeceğiniz bir yükün altına girmemiş olursunuz.
İhtiyaç duyduğunuz kredi tutarını 60 aya varan vadelerde dilerseniz aylık eşit taksitlerle dilerseniz size özel olarak gelirinizle uyumlu bir şekilde sunulacak esnek taksitli ödeme planıyla kullanmayı tercih edebilir, geri ödemenizi rahatça gerçekleştirebilirsiniz.​​

En Önemlisi Kredi Notunuz

​Hayat tecrübelerimizden de bildiğimiz gibi güven, zor kazanılan ama çabuk kaybedilen bir şey. Bir arkadaşınıza borç para verdiğinizi düşünelim. Arkadaşınız borcunu ödemezse ya da geciktirirse güveniniz sarsılır ve bir daha ona borç vermek istemezsiniz değil mi? Bankalarla olan ilişkinizde de ödemelerinizi zamanında yapmanız aranızdaki güvenin kurulmasını sağlar. Bu durum kredi notunuzu da olumlu yönde etkiler ve ileride kredi çekmenizi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını kolaylaştırır. O halde yakın zamanda kredi çekmek başvurusunda bulunmak gibi bir niyetiniz varsa ve kredi notunuzu bilmiyorsanız İşCep Uygulaması ya da İş Bankası İnternet Şubesi​’nden, Kredi Risk Raporu’nuzu alarak kolayca öğrenebilirsiniz.
Kredi notunuz yüksekse zaten içiniz rahat olabilir. Düşük geldiyse de endişelenmeyin çünkü kredi notunuzu yükseltmenin belli püf noktaları var. Bu püf noktaları keşfe  m nm nb b   b<tmek için “Kredi Notu Nedir? Neden Yükseltilmelidir?” yazısına yazımıza göz atmanızı öneririz.

Kredi Türüne Göre Gereken Şartlar

​Dönem dönem ihtiyaçlar ve istekler değişir. Üniversiteyi yeni bitirdiğinizde, ilk hedefiniz ayaklarınızı yerden kesecek bir arabanız olmasıyken evlendiğinizde ise kendinize ait bir evinizin olması sizi mutlu hissettirebilir. Bu sebeple sahip olmak istediklerinize bağlı olarak;değişen ihtiyaçlarınız için taşıt, konut gibi farklı kredi seçenekleri türleri bulunuyor. Bu kredi türleri için bilmeniz gerekengerekli olan şartlar ise:
Konut Kredisi: Kredi  çekmek için gereken temel şartlar konut kredisi için de geçerli. Bununla birlikte, konut kredisine başvurmadan önce hazırlamanız gereken belgeler çalışma durumunuza (özel sektör, emekliler, iş yeri sahipleri ve kamu çalışanları) göre değişiklik gösteriyor. Buna ek olarak da kredi taksitlerini daha rahat ödemeniz için belli miktarda peşinatına sahip olmanız gerekli.
Taşıt Kredisi: Diğer krediler için geçerli olan şartların dışında taşıt kredisini; satın almak istediğiniz sıfır ya da ikinci el aracın değerinin belli bir kısmı için çekebilirsiniz.
 Kredi çekmek için gerekli şartları okuyup  bu şartları sağladığınızı düşünüyorsanız İş Bankası’nın esnek taksitli ödeme seçeneklerine sahip İhtiyaç Kredisi kampanyalarımızı değerlendirebilir, istediklerinizi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz. ​

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İşbu blog sayfası aracılığı ile sunulan tavsiyelere dayanarak alınan/alınacak yatırım kararlarının ve yapılan/yapılacak alım satım vb. işlemlerinden ve bu işlemlerin olası neticelerinden Türkiye İş Bankası A.Ş. herhangi bir surette sorumlu değildir.​​”

10 yorum

  1. sibel serçin 42 yaş ankara sincan bayındır hastanesi temizlik görevlisi dulum asgari üçret artı emekli sandığından babamdan 1300 tl maaş da var garanti ve aktif bankla sorunum var 15 binliraya ihtiyacım var aylık 1000 tl ödeye bilirim ufak tefek borçlarımı kapatmak için 24 ay vade istiyorum tlfn numaram

  2. isim fevzi soyadı durmaz yaşadığım yer balıkesir mesleğim ..2009 da ssk emeeklisi maaş 2400 tl gemide elektrikçi olarak çalışan son şirket kıran denizcilik şubat -ağustos 2020 çalıştım bordrolarımı gösterebilirim 2500 usd 66 ya 1 ikramiye çalıştım 2911 dolar meslek 3 9 eylülde dezenfektan üretimi için maliyeden vergi levhası ve fatura aldım gümüş suyu üretimine başladım ürettiğim ürün pekçok insanı ameliyattan kurtardı ve corono geçiren öksürükten 6 ay kurtulamayan emekli bir başhemşire tıbben mümkün olmayan hastalığını benim 1.5 litrelik su yok ediyor .ürettiğim her şişe bir insanı ölümden kurtaracak ama paaarlama sorunum için 100 .000 tl desteğe ihtiyacım var. bankalarla sorun yaşamadım adli sicilim temiz ..eğer para 3 gün içinde bulamazsam gemiye çıkmaya mecburum çünkü borçlarımın ödemesi geliyor.borcumu 60 ay vadede ödeyebilirim baktım işleerim iyi erken kapatırım zaten bankadan aldığım her krediyi daima erken kapatmışımdır.

  3. Meraba
    Ümit bayın diyarbakır 24 yaşındayım tibbi sekreterim özel hastanede çalişiyorum bekarım aylık gelir asgari ücret bankalarla daha önce kredi karti sorunu yaşadim 50 bin tl ihtayacım war 24.veya 36 taksit olarak geri ödeme yapabilirim evleneceğim için maddi desteğe ihtiyacım war cep ( ) efendim küçük bi ricada bulunacam 1 hafta sonra nişanım war işlemler olumlu geçerse hizli teslimat yaparsaniz çok mutlu duacı olurum şimdiden yapacağiniz yardimlardan dolayı çok teşekkür ederim iyi çalişmalar dilerim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*