Sponsorlu Bağlantılar

Evlenecek Çiftlere Anında Nakit

4 yıl önce
1.148 kez görüntülendi

Evlenecek Çiftlere Anında Nakit

İş hayatındaki ekonomik dalgalanmalar, kişilerin aniden işten çıkarılmaları, verilen maaşların yetersiz olması , birikim olayının yapılamaması genellikle evlilik tarihlerinin ekonomik yetersizlik nedeni ile ileri bir tarihe atılmasına neden olmaktadır. Ancak yeni evlenecek evlenecek çiftler biraz etraflarını araştırırlar ise aslında evlilik yollarının açılarak yeni bir hayata yelken açmalarına neden olabilir. Bunun için bol bol gazete,kitap, ekonomi dergileri okumak, uygun düğün salonları, uygun gelinlik, damatlık ve en uygun balayı tatillerini her türlü iletişim kanalından öğrenmekte fayda vardır.

Öncelikle evlenecek olan gelin ve damat adayı birikim yapmaya hemen başlamalıdır. Örnek verecek olursak her iki birey çalışıyorsa maaşlarının örneğin 1000. TL sini birikim hesabı açarak her aya 2000 TL yatırmalıdırlar. Ortak hesap açtırmanın hiç bir zararı yoktu. Çünkü ortak hesapta her iki birey de birbirlerinden habersiz para çekemezler. Sadece para yatırabilirler. Evlenirken o kadar çok paraya ihtiyacınız oluyor ki mutlaka her iki çiftte tasarruf yoluna giderek tüm girdileri yatırıma çevirirken giderleri kısma yoluna gitmelidir. Örneğin sigara ve içki içenler hemen içki ve sigarayı içmeyi bırakarak çok büyük bir tasarruf yoluna gitmelidirler. Yemek kartları olan kişiler Sodexo, Multinet , Setcard, Ticket  gibi yemek yeme kartlarınızı anında paraya çevirerek birikim hesabınıza aktarabilirsiniz. 400 TL yemek kartına yüklenen para varsa 400 TL siz 400 TL eşiniz 800 TL % 20 kesilerek hesabınıza anında nakit para yatırabilirsiniz. Çünkü yemek kartları paraya çevrilirken komisyon oranı % 20 olmaktadır. Önemli olan elinize geçen nakit paradır. Evden yemek getirerek tasarruf sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Evlenecek olan çiftler mutlaka devletin evlilik kredi koşullarından yararlanmalıdır. 18-24 yaş arasındaki bireyler %0 faizli geri ödemesi iki yılla kadar ertelenebilen evlilik kredilerinden yararlanabilir.

Ek iş imkanları araştırılarak gerekirse ikinci bir işte çalışılarak ek para kazanma yollarına gidilmelidir. Bankaların özellikle evlenecek çiftler için yaptıkları yatırım kampanyaları özenle araştırılarak en iyi yatırım yaptıran banka seçilmelidir. Evlenecek çiftler kira ödemek yerine evlenmeden önce ev ve arabalarını alarak en iyi yatırımı önceden yapmalıdırlar. Krediler ve kampanyalar için yazılarımızın devamını dikkatlice okumalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Acil Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Acil Nakit, Anında kredi veren bankalar ve Kredi alabilme koşulları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Başvuru Yap


Yukarı Çık