Sponsorlu Bağlantılar

Ev Alanlara 15000. TL Devlet Desteği

6 yıl önce
1.131 kez görüntülendi

Ev Alanlara 15000. TL Devlet Desteği

Anında Ev Parası , Anahtar Teslimi;

Ekonomi deki daralmalar , iş yerlerinin kapanması , maaş ödemelerinin düzensiz olması , ve pek çok ekonomik olumsuz faktörlerden ötürü insanlar ev almakta zorlanmaktadır. Kiralar bir ailenin geçim koşullarını bir hayli zorlamaktadır. Artık Kira öder gibi ev sahibi olmak belki de bir ailen alması gereken en önemli kararlardan bir tanesidir. Devlet ev sahibi olmak isteyen yeni ailelere 15000 TL acil nakit vermektedir.

15000.TL Para Alabilmek İçin Yapılması Gerekenler;

  1. Konutu alacak kişinin kesinlikle üzerine ait başka bir taşınmazı olmayacak. Üzerine kayıtlı hiçbir evi olmayacak
  2. 18 yaş altındaki küçüklerin konut alabilmesi için vasilerin imzası ile gereklidir.
  3. Konut parasından yararlanabilmek için kişinin kendi nam ve hesabına TL cinsinde hesap açması ile mümkündür. Yurt dışından hesap açılamaz. TL dışındaki para cinsi ile hesap açmak kabul edilemez.
  4. Devlet desteğinden yararlanılabilmesi için kendi hesabında 5 yılda 75.000 TL birikim yapması gerekmektedir. Bu durumda 15000. TL devlet desteğinden yararlanabilir.
  5. 3 yıl boyunca kesinlikle hesabından para çekemez.
Sponsorlu Bağlantılar

Ev almak uygun zaman diliminde karlı olan getiridir. Yatırım yaparken alacağınız evin konumuna dikkat edin. Örneğin Hastane, çarşıya yakınlığı, merkezi yere yakınlığı, okulla yakınlığı, ulaşım araçlarına yakınlığı, pazara çarşıya yakınlığı, Elektrik su kesintisi oluyor mu? Uydu alıcıları gibi pek çok konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Televizyonlar ve Radyo kanalları bazı ilçelerde çekmemektedir. Ulaşım araçları bazı ilçelerde 2 saatte bir gelmektedir. O yüzden ev almak için almak yerine mantıklı seçim yapılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası İşe Alım Koşulları başlıklı makalemizde Ziraat Bankası İş ilanı, Ziraat Bankası İşe alım Koşulları ve Ziraat Bankasının çalışanına sağladığı faydalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Başvuru Yap


Yukarı Çık