Sponsorlu Bağlantılar

Bitcoin Dünya da Ve Türkiye De Nasıl

1 ay önce
85 kez görüntülendi

Bitcoin Dünya da Ve Türkiye De Nasıl

Bitcoin Nedir, Neden Tercih Edilmeli, Alternatifi, Kaç TL , Kaç dolar

Dünya da bir çok ülkede kullanılmaya başlanan dijital para türünün adıdır.  2009 yılında Satoshi Nakamota  deneysel olarak  ,  başlatılan herhangi bir resmi kurumla ilgisi olmamaktadır. Hiç bir banka ile ilişkisi bulunmamaktadır. JP Morgan Chase Newyork , Bank of America, Wells Fargo San Francisco, Cıtı group, Morgan Stanley, U.S Bancorp  gibi bankalarla da ilişkisi bulunmamaktadır. Herhangi bir resmi kurumla ilişkisi olmaması paraları nasıl güvenip yatırabiliriz akla getirmektedir.  New york, Los Angeles, Şikago, San Francisco, Washington, Miami gibi ülkelerde bu para birimine ilgi oldukça fazladır.

Bitcoinin Tercih Edilme Sebepleri;

Bitcoine yatırılan paranın ne kadar olduğunu , ne için kullanılacağını kimse bilemez ve herhangi bir otorite tarafından kontrol edilemez.

Bu para birimi kolayca ve en hızlı şekilde takas edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Belirli bir insan grubuna hitap etmez , ne kadar çok para katabilirseniz o oranda para kazanırsınız. Hiç bir otorite tarafından kontrol edilemeyen dijital para birimidir. Herkes tarafından satın alınıp yatırım yapılabilen dijital para birimidir. Gün geçtikçe talep artmaktadır. Bitcoin’inin en büyük rakibi Ethereum ‘un piyasa değeri bir hayli yüksektir. Diğer rakipleri ise Ripple(XRP), IOTA(MIOTA), Dash (DASH), Litecoin (LTC)

Ripple (XRP)

2012 yılında Bitcoin geliştirenler tarafından California da kullanıma açılmıştır. New York Times’ın  söylemlerine göre en güçlü rakibidir. Bir çok banka tarafından ödeme ve para gönderme aracı olarak kullanılmaktadır.

IOTA (MIOTA)

Dijital paranın yeni oyuncuları arasında girmektedir.

Dash (DASH)

Rakiplerine oranla gizliliğe önem veren para birimlerin anonimleştirmesi ile tanınmaktadır.

Litecoin (LTC)

Dünyanın en büyük arama motoru çalışanlarının eseri olarak oluşturulmuştur. Bitcoin altın renklidir. Fakat bu para birimi gümüş olarak tasarlanmıştır.

Türkiye de Bitcoin işlemleri için kullanabileceğiniz Bankalar

İş Bankası

Akbank

Garanti Bankası

Ziraat Bankası

Denizbank

FibaBank

Vakıfbank,

Yapıkredi Bankası

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Altın Tırmanışta başlıklı makalemizde Altın Fiyatları, Altın Gram ve Altının onsu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bitcoin Dünya da Ve Türkiye De Nasıl Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Başvuru Yap


Yukarı Çık